Umyvadla

Běžnou součástí koupelny je umyvadlo. Obejít se bez něj v koupelně nelze. Umyvadla nabízí pestrou škálu možností výběru. K dispozici jsou umyvadla různých tvarů a barev. Mohou být vyrobena z klasické glazované keramiky, litého mramoru, porcelánu, akrylátu, přírodního nebo umělého kamene, skla, oceli a výjimečně i dřeva.

Rozměry standardního umyvadla jsou kolem 60 cm šířky a 45-50 cm hloubky. Malá umyvadla mohou být o velikostech 35x20 cm, naopak velká 80x60. Pro rodiny je doporučené pořídit si dvou-umyvadlo o šířce 120-150 cm. V některých místnostech je možné ušetřit místo rohovým umyvadlem. Umyvadla mají různou tloušťku. Běžně je materiál silný 1 cm, ale lze pořídit i o tloušťce 3 mm.

Umyvadlo upevňujete ve výšce 85 cm od podlahy k jeho horní hraně. Avšak výšku si určujete Vy. Tekoucí voda by Vám při mytí rukou neměla v žádném případě stékat na lokty. Neméně důležitá je i vzdálenost mezi umyvadlem a baterií.

Nejčastější se setkáte v našich koupelnách se závěsnými umyvadly, připevňující se na zeď bez dalších podpěr (deska, skříňka nebo konzole) nebo částečně zapuštěné. Zajímavým řešením může být volně stojící umyvadlo. U závěsných umyvadel je viditelný sifon a je vhodný ho doplnit koupelnovou skříňkou.

Některá umyvadla je možné instalovat různými způsoby. Věnovat pozornost by jste měli i na spojení s baterií.


V této kategorii nejsou žádné výrobky.

Opatření proti šíření nákazy Koronaviru

Vážení zákazníci,

vzhledem k situaci nás dodavatelé upozorňují na možné zpoždění dodávek z důvodu šířící se nákazy Koronavirem a následných opatření jednotlivých vlád. Opatření se dotýkají i nás a i my jsme nuceni Vás, upozornit na možné potíže s tím spojené. Aktuálně fungujeme ve standardním režimu.

Níže jsou popsána opatření, týkajících se osob a jejich blízkých, kteří se v posledních 30 dnech pohybovali v zemi s výskytem Koronaviru, jsou nyní v karanténě nebo se u nich již nemoc naplno rozvinula. Tyto opatření by měla minimalizovat riziko možného přenosu.

O případných potížích v doručování, Vás budeme neprodleně informovat. Děkujeme za pochopení!

 • Snížení rizika přenosu
  1. Dejte vědět, pokud jste se pohybovali v oblasti s výskytem COVID-19.
  2. Jsem v karanténě nebo jsem v posledních 30 dnech v ní byl? Napište nám to prosím do poznámky.
  3. Prosíme dodržet tyto preventivní opatření, i když se necítíte dobře nebo jste jen jen nachlazený.
 • Doručení zboží
  1. Zboží doručujeme bez omezení.
  2. U některých položek je delší dodací lhůta..
  3. Montáže pouze u zboží dle hygienických podmínek obchodu.
  4. Osobní odběr - Vyžadovány ochranné pomůcky.