Umyvadla

Umyvadla

Běžnou součástí koupelny je umyvadlo. Obejít se bez něj v koupelně nelze. Umyvadla nabízí pestrou škálu možností výběru. K dispozici jsou umyvadla různých tvarů a barev. Mohou být vyrobena z klasické glazované keramiky, litého mramoru, porcelánu, akrylátu, přírodního nebo umělého kamene, skla, oceli a výjimečně i dřeva.

Rozměry standardního umyvadla jsou kolem 60 cm šířky a 45-50 cm hloubky. Malá umyvadla mohou být o velikostech 35x20 cm, naopak velká 80x60. Pro rodiny je doporučené pořídit si dvou-umyvadlo o šířce 120-150 cm. V některých místnostech je možné ušetřit místo rohovým umyvadlem. Umyvadla mají různou tloušťku. Běžně je materiál silný 1 cm, ale lze pořídit i o tloušťce 3 mm.

Umyvadlo upevňujete ve výšce 85 cm od podlahy k jeho horní hraně. Avšak výšku si určujete Vy. Tekoucí voda by Vám při mytí rukou neměla v žádném případě stékat na lokty. Neméně důležitá je i vzdálenost mezi umyvadlem a baterií.

Nejčastější se setkáte v našich koupelnách se závěsnými umyvadly, připevňující se na zeď bez dalších podpěr (deska, skříňka nebo konzole) nebo částečně zapuštěné. Zajímavým řešením může být volně stojící umyvadlo. U závěsných umyvadel je viditelný sifon a je vhodný ho doplnit koupelnovou skříňkou.

Některá umyvadla je možné instalovat různými způsoby. Věnovat pozornost by jste měli i na spojení s baterií.


Dolomitové umyvadlo UM ECCE 610ON, MASON

Dolomitové umyvadlo UM ECCE 610ON, MASON

Dolomitové umyvadlo UM ECCE 610 Ke sektorové sestavě MASON. Materiál: dolomit Barva: bílá Rozměry (Š..

3 630 Kč Cena bez DPH: 3 000 Kč

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)